Premiery serialowe - Styczeń 2018


W 2018 roku czeka nas wiele ciekawych premier serialowych, a także "powrotów" czyli kolejnych sezonów. Co do zaoferowania ma pierwszy miesiąc roku?


Ostatni most

Jeden z najlepszych seriali skandynawskich powraca z 4 i niestety ostatnim sezonem. Most nad Sunden to serial kryminalny którego główną bohaterką jest policjantka Saga Norén (Sofia Helin). Specyficzny sposób bycia (Saga ma zespół Aspregera, jeśli dobrze pamiętam) nie ułatwia jej relacji z innym ludźmi, ale zdecydowanie pomaga rozwiązywać najbardziej zawiłe sprawy. Serial doczekał się dwóch wersji: amerykańskiej i brytyjskiej, ale obie nie umywają się do oryginału. O czym będzie ostatni sezon? Przekonajcie się sami.
Tytuł: Most nad Sunden (Bron/Broen)
Obsada: Sofia Helin, Thure Lindhardt, Sarah Boberg
Premiera: 1.01.2017

Mulder i Scully znów na tropie

Czym byłby świat bez Z archiwum X 😉? Nie jestem sobie w stanie wyobrazić telewizji bez tego kultowego serialu. Mulder i Scully wracają z 11 sezonem i mimo tego, że poprzedni to już nie było to (choć rozumiem zamysł), to z chęcią zobaczę kolejne przygody naszych ulubionych agentów FBI.
Tytuł: Z Archiwum X (The X-files)
Obsada: David Duchovny, Gillian Anderson,
Premiera: 3.01.2018
Zabić Versace

The Assassination of Gianni Versace to drugi sezon świetnie przyjętego "American Crime Story: People vs. O.J. Simpson" (2 Złote Globy). Tym razem poznamy historię morderstwa projektanta Gianni'ego Versace przez Andre Cunanan'a. Produkcja powstała w oparciu o książkę Maureen Orth "Vulgar Favors: Andrew Cunanan, Gianni Versace, and the Largest Failed Manhunt in U.S. History"  W rolach głównych zobaczymy Édgar'a Ramírez'a, Penelope Cruz i Ricky'ego Martin'a.Tytuł: American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace
Obsada: Édgar Ramírez, Penelope Cruz, Ricky Martin
Premiera: 17.01.2018

Inny świat

Zdobywca Oskara J.K. Simmons w serialu opowiadającym o pracowniku ONZ, który odkrywa tajemnicę swojego pracodawcy - furtkę do równoległego świata, gdzie on sam wiedzie zupełnie inne życie. Fabuła przypomina mi trochę, któryś sezon "Fringe", ale do produkcji zdecydowanie przyciąga pan Simmons.Tytuł: Odpowiednik (Counterpart)

Obsada: J.K. Simmons, Harry Lloyd, Nazanin Boniadi
Premiera: 21.01.2018

Alienista

Serial kryminalny, w tle XIX-wieczny Nowy Jork, a na ekranie Daniel Brühl, Dakota Fanning oraz Luke Evans - zapowiada się bardzo interesująco. Dziennikarz John Moore łączy siły z psychologiem Dr. Laszlo Kreizler'em w poszukiwaniu seryjnego mordercy. Bardzo "smakowite". 😉
Tytuł: The Alienist
Obsada: Daniel Brühl, Luke Evans, Dakota Fanning
Premiera: 22.01.2018
Eksperyment

Uwaga! Steven Soderbergh wprowadza nową jakość serialową. Jego najnowszą produkcję czyli Mosaic będzie można oglądać przy pomocy specjalnej aplikacji gdzie m.in. będziemy mogli zdecydować z perspektywy, którego bohatera chcemy obejrzeć fabułę. Ciekawe, prawda? Co do samej historii - główny wątek to morderstwo autorki książek dla dzieci - w tej roli Sharon Stone.
Tytuł: Mosaic
Obsada: Devin Ratray, Maya Kazan, James Ransone, Sharon Stone
Premiera: 22.01.2018
Szturm na Waco

Gałąź Dawidowa to sekta, która powstała w 1955 roku po oddzieleniu się od Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. W latach 80 na jej czele stanął David Koersch (a właściwie Vernon Wane Howell), który ogłosił się nowym Chrystusem, odizolował grupę od świata zewnetrznego i zamknął się z nimi na farmie w miejscowości Waco w Teksasie. Serial Waco opowiada o zdarzeniach związanych ze 51-dniowym szturmem służb na farmę. 
Tytuł: Waco
Obsada: Taylor Kitsch, Michael Shannon, Rory Culkin
Premiera: 24.01.2018

Jakim bym była blogerem filmowym bez wspomnienia o Koronie Królów czyli polskim hicie TVP. Wypowiadać się na temat tej produkcji się nie będę, bo widziałam tylko kawałek, ale wspomnieć muszę 😊, w końcu to flagowiec telewizji publicznej.

Enjoy!

Źródło zdjęć: https://www.menaiset.fi, https://www.gq.com, http://www.imdb.com, http://nothingbutgeek.com, http://variety.com, 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 O FILMACH, BO LUBIĘ... , Blogger