Premiery kinowe - Maj 2018


Za chwilę baaaaaaardzo długa "majówka" (wystarczy wziąć 3 dni urlopu i ma się aż 9 dni laby). W wolnym czasie (pomiędzy jednym grillem a drugim 😉) zapraszam do zapoznania się co do zaoferowania ma 5 miesiąc tego roku. 

Zmutowane zwierzątka atakują


No dobra, Rampage: Dzika furia to zupełnie nie moja bajka zwłaszcza, że fanką The Rock'a nie jestem, ale filmy z jego udziałem się sprzedają i są z chęcią oglądane, więc tego najnowszego nie mogło zabraknąć w majowym zestawieniu. Davis Okoye (Dwayne Johnson) opiekuję się George'm - niezwykle inteligentnym gorylem. Niestety na skutek pewnego eksperymentu spokojny zazwyczaj zwierz zmienia się we wściekłą, olbrzymią bestię. Jak się okazuje George nie jest jedynym zwierzęciem, które uległo przemianie. Stwory niszczą wszystko co spotkają na swojej drodze, a Davis wraz z genetyczką Dr Cadwell (Naomi Harsiss) stara się nie tylko znaleźć antidotum na tajemniczą substancję, ale również uratować swojego przyjaciela.


Tytuł: Rampage: Dzika furia (Rampage)

Reżyseria: Brad Peyton

Scenariusz: Ryan Engle, Ryan Condal, Carlton Cuse, Adam Sztykiel

Zdjęcia: Jaron Presant

Muzyka: Andre Lockington

Obsada: Dwayne Johnson, Naomie Harris, Malin Akerman, Jeffrey Dean Morgan

Premiera: 11.05.2018 (Polska)




Powrót Romana


Roman Polański powraca po 5 latach przerwy z nowym filmem Prawdziwa historia. Delphine (Emmanuelle Seigner) to paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak wiedzy. Kiedy podczas podpisywania książek poznaje Elle (Eva Green) jej życie ulega zmianie. Między kobietami powstaje relacja, która powoli przemienia się w obsesję, a wszystko co do tej pory w życiu Delphine uchodziło za pewnik, zmienia swoje znaczenie.



Tytuł: Prawdziwa historia (D'après une histoire vraie)

Reżyseria: Roman Polański

Scenariusz: Olivier Assayas, Roman Polański

Zdjęcia: Paweł Edelman

Muzyka: Alexandre Desplat

Obsada: Emmanuelle Seigner, Eve Green, Vincent Perez, 

Premiera: 11.05.2018 (Polska)





Walka o prawdę


120 uderzeń serca to zdobywca 6 Cezarów oraz m.in Grand Prix Festiwalu w Cannes. Film Robin'a Campillo przenosi nas w lata 90 gdy AIDS dziesiątkowało Francję na co, w zmowie milczenia, przyzwalały firmy farmaceutyczne i rząd. Tę "ciszę" starają się przerwać aktywiści paryskiego ACT UP poprzez organizowanie happeningów i marszy.



Tytuł: 120 uderzeń serca (120 battements par minute)

Reżyseria: Robin Campillo

Scenariusz: Robin Campillo

Zdjęcia: Jeanne Lapoirie

Muzyka: Arnaud Rebotini

Obsada: Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, Adèle Haenel

Premiera: 11.05.2018 (Polska)





Matka i wariatka


Tully opowiada historię 30-letniej Marlo (Charlize Theron), matce opiekującej się trójką dzieci. Wszystko byłoby dobrze, ale z czasem Marlo "wyczerpują się baterię" i w związku z tym desperacko potrzebuje jakiegoś wsparcia. Pewnego dnia, przed drzwiami kobiety, pojawia się młoda Tully (Mackenzie Davis), która  ma pomóc matce w opiece nad dziećmi, a może i nad nią samą... Bardzo mocno czekam na ten film, bo uwielbiam Charlize, a dodatkowo odpowiedzialną za scenariusz jest Diablo Cody czyli autorka "Juno".



Tytuł: Tully

Reżyseria: Jason Reitman

Scenariusz: Diablo Cody

Zdjęcia: Eric Steelberg

Muzyka: Rob Simonsen

Obsada: Charlize Theron, Mackenzie Davis, Mark Duplass, Ron Livingston

Premiera: 6.04.2018 (Polska)




O Katyniu po angielsku


Ten film pojawia się w zestawieniu nie dlatego, że być może jest wybitnie dobry. Pojawia się tu, bo zaskoczyło mnie to, że w ogóle taki obraz powstał, a do tego jest wynikiem współpracy Polski i Wielkiej Brytanii. Katyń - Ostatni świadek to koprodukcja brytyjsko-polska w reżyserii Piotra Szkopiaka, który do tej pory zajmował się głównie reżyseria brytyjskich seriali ("EastEnders", "Coronation Street"). Scenariusz filmu opowiada o młodym dziennikarzu Stephen'ie Underwood ( Alex Pettyfer), który w poszukiwaniu tematu trafia na sprawę samobójstwa polskiego żołnierza w lokalnym obozie dla uchodźców. Stephen powoli odkrywa co naprawdę wydarzyło się w Katyniu, a wiedza ta zmieni historię świata.



Tytuł: Katyń - Ostatni świadek (The Last Witness)

Reżyseria: Piotr Szkopiak

Scenariusz: Paul Szamowski, Piotr Szkopiak

Zdjęcia: Edward Ames

Obsada: Alex Pettyfer, Talulah Riley, Robert Więckiwicz, Michael Gambon, Piotr Stramowski

Premiera: 6.04.2018 (Polska)





Facio w czerwonym 2


Ja nie wiem czy jest sens pisać o czym będzie Deadpool 2. Czemu? Po prostu trzeba iść i samemu się przekonać czy druga odsłona filmu o niezbyt, hmm, ułożonym superbohaterze będzie tak samo bawić jak pierwsza, ale żeby nie było... Wade Wilson (Ryan Reynolds) po przeżyciu niebezpiecznego wypadku chce zdobyć sławę jako hodowca buldogów francuskich. Jednak aby odzyskać pasję życia podróżuje po świecie mierząc się z Yakuzą, wojownikami ninja i dziwnym "facetem z metalu" poznając jednocześnie co znaczy rodzina, przyjaźń, a mówiąc szczerze, chce też zdobyć kubek "Najlepszego Kochanka Świata" 😉. Tak, wiem, opis jest kompletnie szalony dlatego marsz do kina!



Tytuł: Deadpool 2

Reżyseria: David Leitch

Scenariusz: Rhett Leitch, Paul Wernick

Zdjęcia: Jonathan Sela

Muzyka: Tyler Bates

Obsada: Ryan Reynolds, Josh Brolin, Morena Baccarin, T.J Miller

Premiera: 18.05.2018 (Polska)





Kim był Michał Waszyński


Książę i dybuk to film, który próbuje odpowiedzieć na pytanie dotyczące tożsamości Michała Waszyńskiego, reżysera filmów z Eugeniuszem Bodo, twórcy "Dybuka" oraz producenta filmów z Sophią Loren i Claudią Cardinale. Waszyński był postacią nietuzinkową, która wiele razy "tworzyła się od nowa". Ludzie, którzy się z nim zetknęli, zapamiętali go jako arystokratę, notorycznego kłamcę, homoseksualistę oraz męża włoskiej hrabiny. Która "kreacja" była prawdziwa? Czyżby wszystkie?




Tytuł: Książe i dybuk

Reżyseria: Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski

Scenariusz: Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski

Zdjęcia: Piotr Rosołowski

Premiera: 6.04.2018 (Polska)






Han nie solo


Nie jestem fanką "Gwiezdnych Wojen", ale mimo wszystko Han Solo jest dla mnie jeden i "odświeżanie" tej postaci trochę mi "nie ten, tego", ale nie oznacza to, że Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie się nie uda. Premierę obraz będzie miał w Cannes co jest dość dużym wydarzeniem jak na produkcję czysto rozrywkową. Przejdźmy jednak do meritum. Wraz z młodym Hanem Solo (Alden Ehrenreich) podróżujemy przez galaktykę i poznajemy Chewbaccę (Joonas Suotamo), który zostaje drugim pilotem "Sokoła Millenium". W trakcie jednej z ich wspólnych eskapad Han zaprzyjaźnia się z hazardzistą Lando Calrissian'em (Donald Glover), a sama wyprawa ukształtuje jego kolejne poczynania i stworzy jednego z najważniejszych bohaterów sagi.


Tytuł: Han Solo: Gwiezdne wojny - historie (Solo: A Star Wars Story)

Reżyseria: Ron Howard

Scenariusz: Lawrence Kasdan, Jon Kasdan

Zdjęcia: Bradford Young

Muzyka: John Powell

Obsada: Alden Ehrenreich, Donald Glover, Emilia Clarke, Joonas Suotamo

Premiera: 25.05.2018 (Polska)




W poszukiwaniu siebie


John (Donald Sutherland) i Ella (Helen Mirren) to małżeństwo, które wyrusza w podróż do domu Ernest'a Hemingway'a na wybrzeżu USA. W ten sposób para chce nie tylko przeżyć przygodę, ale również uciec od nadopiekuńczych dzieci i lekarzy. John cierpi na Alzhaimera, a mająca raka Ellen chce wykorzystać wspólną podróż aby przypomnieć mężowi jakim kiedyś był człowiekiem. Przedstawiona historia oparta jest na książce Michael'a Zadoorian'a, a sam obraz zapowiada się pysznie chociażby dzięki parze Mirren-Sutherland.


Tytuł: Ella i John (The Leisure Seeker)

Reżyseria: Paolo Virzì

Scenariusz: Stephen Amidon, Francesca Archibugi, Paolo Virzì, Francesco Piccolo

Zdjęcia: Luca Bigazzi

Muzyka: Carlo Virzì

Obsada: Helen Mirren, Donald Sutherland, Joshua Mikel, Kirsty Mitchell

Premiera: 25.05.2018 (Polska)





Pozostałe premiery:



Źródło zdjęć: imdb.com, flipboard.com, youtube.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 O FILMACH, BO LUBIĘ... , Blogger